Přírodovědné centrum - I. a II. oddělení ŠD

V dubnu jsme se s I. a II. odd. školní družiny vydali do Žateckého přírodovědného centra, kde nás čekalo promítání v Digitáriu s názvem 3 – 2 – 1 Start! Vesmírné dobrodružství křečka Elona. Je to dobrodružný animovaný film o odvaze a vynalézavosti, kterou potřebujete, abyste se dostali do vesmíru a potom zase zpátky. Další dobrodružství nás čekalo na Vědě na kouli, vybrali jsme si pohádku Ztraceni v Africe. Je to interaktivní pohádka, kde se děti vydaly s malou žirafkou Nubii na dobrodružnou cestu a pomáhaly ji hledat maminku. Cestou jsme potkali různá zvířátka (slona, lva, hrocha, geparda, pštrosa …) a dozvěděli se čím je každé zvířátko výjimečné. Touláním po Africe, děti také čekalo spousta aktivit, zkusily poznávat stopy, skákat jako antilopy, v kamufláži pruhů poznat zebru, vyzkoušely chůzi pštrosátek a zahnaly lva do klece….

Odcházeli jsme se spoustou zážitků a znalostí. Moc nás to bavilo a těšíme se na další návštěvu.

p. vychovatelka Lučanová