Květen - I. oddělení ŠD

V květnu nás v rámci I. oddělení školní družiny čekalo spoustu zábavy. Protože už venku začalo být opravdu hezké počasí, tak jsme se vydali na točenou zmrzlinu do nedalekého stánku u školy. Zmrzlina vždycky přijde k chuti! Stihli jsme i něco vytvořit, a to včeličky na špejli nebo provázku. Podle připravené šablony si děti slepily dohromady včelku, kterou si poté mohly vzít domu. Děti také stavěly z kostek různé stavby, které si navzájem hodnotily. Poslední den v měsíci se uskutečnilo přespávání ve školní družině. Děti mohly navštívit školní bazén, kde si užily spoustu legrace. Poté nás čekala menší diskotéka spojená s hrou „kolíčkovaná“, abychom si zkrátili čekání na pizzu, která byla zajištěná k večeři. Po večeři následovala příprava na spaní a promítání pohádky Madagaskar. Ráno už jen snídaně a čekání na rodiče.

Červen se nesl ve znamení návštěv školního pozemku, když bylo teplé počasí. Děti hrály různé pohybové hry, kreslily křídami nebo jen tak užívaly toho, že mohou být venku. Vytvořili jsme si i nějaké letní obrázky, a to veselé nanuky a zmrzliny. Každý dostal připravenou šablonu, kterou nalepil na čtvrtku. Potom si nanuk či zmrzlinu mohl dozdobit dle vlastní fantazie.

Vychovatelka Šipošová Jana