Radíčeves - II. A

V pátek 14. 6. jsme strávili krásné dopoledne v Radíčevsi na farmě Šťastný, kde také bydlí náš kamarád a spolužák Jáchym. Naše průvodkyně paní Drahomíra Kolouchová přesně věděla, jak a čím nás zaujmout. Už máme představu, jak se žije na farmě, jak pečují o krávy, kozy, koně, králíky a drůbež. Některá zvířata jsme mohli krmit a hladit. Také jsme měli možnost zblízka si prohlédnout některé zemědělské stroje a posadit se do nich. V čase svačiny ve stylové klubovně nás čekalo překvapení v podobě čerstvě upečeného, voňavého perníku, který pro nás p. Kolouchová upekla, a po kterém se jen zaprášilo. Během projížďky na koníku Rozárce, kterého jsme si předem vykartáčovali, jsme si opékali buřty. Připravili je pro nás manželé Kolouchovi. Děkujeme jim za krásné chvíle a skvělé pohoštění. Moc jsme si toto dopoledne užili a těšíme se na další návštěvu.

Děti z 2. A a p. učitelka Hantáková