Městská knihovna - III. A

Dne 15. 5. naše třída navštívila Městskou knihovnu Žatec, kde si pro nás paní knihovnice připravila interaktivní program s názvem „Nesuď knihu podle obalu“. Nejprve se děti měly zamyslet, podle čeho si vybírají knihy pro svou vlastní četbu. Paní knihovnice navázala na odpovědi dětí, že často nás zajímá, jak se kniha nazývá a jak vypadá, zkrátka vzhled obálky. Poté už přišlo na řadu plnění úkolů ve skupinách. Každá skupina dostala zalaminovanou obálku knihy, kde byl smazán její název. Děti měly zapojit svou fantazii a vymyslet vhodný název pro knihu a zkusit napsat krátkou anotaci. Následně jsme si společně vyhodnotili, jak se dětem práce zdařila a paní knihovnice nám řekla skutečná řešení úkolů. Další práce ve skupince probíhala obdobným způsobem jen s opačným zadáním, děti věděly název knihy a měly napsat, jak by mohl vypadat obal knihy. Opět proběhlo vyhodnocení a ukázka obálek vybraných knížek. Nakonec si děti mohly prohlédnout všechny knihy, k nimž se úkoly vázaly. Paní knihovnici moc děkujeme za přípravu a organizaci celého programu.

žáci 3. A s paní učitelkou a paní asistentkou