Škola v přírodě 1. část - IV. B

Jako každý rok i letos jsme se vypravili do školy v přírodě. Tentokrát však to bylo trochu jiné. Neměli jsme autobus, který by pro nás přijel až ke škole a dovezl nás na místo určení. My jsme se vypravili klasickou hromadnou dopravou. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží, předali kufry, nasedli do vlaku a vyjeli vstříc novým zážitkům. Naše první zastávka byla v Chomutově v zooparku. Pozorovali jsme zvířátka, krmili rybky a vodní ptactvo, mlsali zmrzlinku, hráli si na dětském hřišti a celkově jsme si užívali. Pak nás čekal přesun na autobus, který nás vyvezl až do Boleboře. Odtud jsme pěkně šlapali po svých celých dlouhých šest kilometrů do kopce. Cestou nás dohnala pěkná bouřka. Úkryt jsme našli v horském hotelu ve Svahové, kde nám všem jeden místní pán zaplatil skvělý ovocný čajíček. Ten nás příjemně zahřál. Osušili jsme se, odpočinuli si a pomalu se vydali na další kus cesty. Cestou jsme narazili i na krásné Helenčiny vodopády. Byly opravdu plné vody, protože v posledních dnech často pršelo. Pak už zbýval do konce cesty jenom malý kousíček. Na úplném vrcholu nás uvítaly střechy domů našeho cíle - tedy samotná Lesná. Čekaly na nás přichystané pokojíčky, skvělá společenská místnost, kuchyňka – no prostě fajn bydlení. Vybalili jsme si věci a vyrazili na večeři. I ta byla super. Dostali jsme smažený sýr s opečenými bramborami a tatarkou. Mňam, to jsme si pochutnali. A po dobré večeři přišla ještě odměna. Každý z účastníků získal diplom za skvělý výšlap do pořádného kopce a sladkou odměnu. To už se ale pomalu začínalo stmívat. Vrátili jsme se do ubytování. Samozřejmě že proběhla hygiena, to je jasné. Potom jsme se ale sešli na jednom pokoji a začali si číst hororové příběhy. Poslouchali jsme tiše jako pěny. Když příběh skončil, zhaslo se a schoulili jsme se pod naše peřinky. Všechno ztichlo a my se oddali sladkému spánku.

A co se dělo další den? Počkejte si do zítřka na pokračování naší výpravy do hor. Určitě to bude zajímavé a zábavné. Tak zatím ahoj.

žáci IV. B a třídní učitelka