Techmania Plzeň - V. A

V úterý 14. května jsme se vydali autobusem do plzeňského vědeckého centra Techmania, které je unikátní experimentální stanicí pro zvídavé děti již od 3 let i dospělé. Mohli jsme si zde vyzkoušet různé interaktivní exponáty, které herní formou přibližují určitý technický či přírodovědný obor. Učení je zde postaveno na vlastním prožitku-zkušenosti. Expozice věnované např. lidskému tělu, obnovitelným zdrojům, energii, fyzice, matematice, chemii, geologii nebo vodnímu světu jsme si mohli libovolně a podle chuti užít celé dopoledne. Poté jsme se všichni společně sešli a posilnili se v místní restauraci a spokojení jsme odjížděli směrem domů. Výlet se všem moc líbil a snad se sem ještě někdy podíváme.

žáci V. A s p. učitelkou a p. asistentkou