Pohádková úpravna vody - 5. B

Využili jsme nabídky manažerky paní Hany Štěpánkové, která zaštiťuje komunikaci a marketink pro Severočeské vodovody a kanalizace. Byla nám nabídnuta zdarma prohlídka vodárny v přilehlé vesnici Holedeč, kde navíc prohlídku zajišťovali pohádkové postavičky a žákům vše srozumitelně vysvětlovali.  Po celou dobu prohlídky byla zajištěna odborná přednáška, jak vše probíhá, než dojde voda do fáze, aby z kohoutku tekla pitná voda. Žáci byli překvapeni, že se jedná o celkem složitý proces, a proto si uvědomili, že je třeba s vodou ještě více šetřit, než li doposud šetřili. Mezi jednotlivé přednášky byl zařazen doprovodný program v podobě různých her a sportovních aktivit, což se všem moc líbilo. Vyzkoušeli si úplně všechno a využili i ochutnávku pitného režimu, který si pro ně organizátoři připravili v podobě pomerančové vody. Návštěva vodárny byla poučná a žáci si cestou zpět povídali, co vše si zapamatovali. Všem se dnešní akce moc líbila.