Enviromentální projekt - V. C

Při pohledu na školní zahradu jako přírodu nás napadlo, že zde nevidíme mnoho živočichů, a tak jsme se rozhodli to změnit. Vytvořili jsme participativní projekt, který stál pouze na našich nohách. Rozhodli jsme se, že přilákáme na školní zahradu živočichy. Každý si navrhl, na jakého tvora se zaměří, a podle toho navrhl postup, jakým ho na školní pozemek přiláká. Nejprve probíhala diskuse, myšlenková mapa, a nakonec jsme si vytvořili plánky postupu a výroby obydlí. Poté jsme si doma sami nebo za asistence rodičů vytvořili obydlí pro daného živočicha. Postupně jsme je nosili do školy a čekali na správnou dobu, kdy je možné je na školní pozemek nainstalovat. Na jaře konečně nastala ta správná chvíle a společně jsme vyrazili na zahradu a své výtvory zde zavěsili. Společně pozorujeme, zda naše práce splnila svůj účel a o obydlí a krmítka se náležitě staráme. Projekt se nám líbil hlavně v tom, že jsme si vše navrhli, naplánovali a zrealizovali úplně sami.