Knihovna - IX. C

Dne 29. 5. 2024 se 9. C zúčastnila lekce čtenářské gramotnosti v městské knihovně, zaměřené na téma druhé světové války a holocaustu. Tato lekce byla nejen vzdělávací, ale i plná zábavy. V úvodu byly připomenuty klíčové události a pojmy, které byly důležité pro porozumění textu. Následovala skupinová aktivita pantomima. Každá skupina měla za úkol předvést pocit, který si předem vylosovala. Poté byla žákům představena kniha Ostrov v Ptačí ulici. Hlavním bodem lekce bylo čtení s porozuměním, které bylo zaměřeno na úryvky z knihy. Po přečtení každé části textu následovala aktivita, např. se žáci pokoušeli vcítit do pocitů jednotlivých hrdinů, psali deník. Lekce byla zakončena společnou diskuzí, kde jsme shrnuli naše dojmy a poznatky. Každý žák měl možnost sdílet, co ho nejvíce zaujalo nebo dojalo. Pro všechny byl tento zážitek zpestřením výuky českého jazyka.