Kroužek Zdravovědy

V letošním školním roce se z technických důvodů organizátora nekonala soutěž Mladých zdravotníků, proto jsme se všichni rozhodli, že si malou školní soutěž uskutečníme sami. Soutěž byla rozdělena do několika epat. První etapa obsahovala poskytnutí první pomoci při zástavě srdeční činnosti a dýchání ve formě resuscitace. Další etapa byla zaměřena na znalost obvazovací techniky, kde si vzájemně své výkony hodnotili i samotní žáci. Poslední etapa plnění soutěžních úkolů byla připravena tak, aby si žáci náhodně vylosovali tři různá zadání, která museli splnit v časovém limitu. Opět zvítězila preciznost a co nejlépe poskytnuta pomoc. V závěru soutěže došlo na vyhodnocení a umístění bylo oceněno získáním diplomu. Nakonec si pochvalu zasloužili všichni soutěžící, protože umí poskytnout první pomoc a vědí, jak se mají v dané situaci zachovat. Už nyní se těšíme na nový školní rok, až se zase něco nového v kroužku naučíme.