Den stromů v MŠ Alergo - I. B

Dne 21. 10. 2024 jsme navštívili mateřskou školu Alergo, kde jsme se zúčastnili oslav Dne stromů. Během tohoto dne na nás čekala řada zábavných a naučných aktivit, které děti nadchly a nabídly jim nový pohled na přírodu. Nejvíce děti bavila ochutnávka ovoce, kde měly možnost vyzkoušet různé druhy ovoce, zjistit, jak chutnají plody stromů a zároveň se dozvědět něco o jejich pěstování. Další oblíbenou aktivitou bylo vyrábění pamětních medailí, kterou si děti mohly ozdobit. Tyto medaile jim budou připomínat tento výjimečný den. Velký zájem vzbudilo také zkoumání mrtvého dřeva, při kterém děti pomocí lup prozkoumávaly staré dřevo a hledaly v něm živočichy, kteří v něm žijí. Díky této aktivitě se děti naučily, jak důležité je mrtvé dřevo pro lesní ekosystém. Kromě těchto aktivit měly děti velkou radost, že se mohly opět setkat se svými bývalými kamarády ze školky a paní učitelkami, se kterými prožily spoustu krásných chvil. Moc děkujeme mateřské škole Alergo za možnost se této akce zúčastnit. Doufáme, že se podobné akce budou v budoucnu opakovat, protože jsme si celý den náramně užili!