Vyčistíme les - I. B

Protože se naše škola zapojila do soutěže „Vyčistíme les,“ tak i naše třída postupně plnila úkoly podle zadaných pravidel. Nejprve jsme se všichni domluvili na realizaci plakátu, který si žáci sami navrhli a postupně zrealizovali. Z předešlé vycházky do parku nám zůstaly nasbírané listy, které jsme si společně vylisovali a nyní se nám hodily na výzdobu plakátu. Všichni se zapojili do vybarvování, a tak vznikl soutěžní plakát k danému tématu. V závěru jsme vybarvené stromy ozdobili listy a paní učitelky pomohly žákům se slogany v bublinách, protože žáci ještě neumí psát všechna písmenka. Tímto naše třída splnila první část soutěže. V druhé části jsme se všichni vydali na vycházku do blízkého areálu „BUFO,“ kde jsme posbírali odhozené odpadky, které do přírody nepatří. Bylo smutné vidět, kolik se jich v přírodě kolem nás našlo. Ale nakonec jsme všichni odcházeli s pěkným pocitem, že jsme pro naši přírodu udělali záslužnou práci a navíc jsme splnili i druhou část soutěže.