Papoušci - III. A

Dnes na naší škole proběhlo úžasné setkání s papoušky a jejich chovatelem p. Procházkou, který nám popisoval úskalí chovu papoušků. Sám se stará o zachráněné papoušky, kterých má dohromady 50. Vysvětlil nám, že papoušek je na člověka fixovaný a velmi inteligentní. Je hlučný, když se domáhá pozornosti a potřebuje skutečnou blízkost a péči, včetně správné stravy. Svým projektem ukázal dětem, proč si papouška nepořizovat. Po zajímavém výkladu a besedě se děti mohly vyfotit s neuvěřitelně společenským papouškem Snoopym. Děkujeme za příjemně strávené chvíle a příležitost dovědět se o papoušcích a jejich fascinujícím světě.

Děti z 3. A a p. učitelka