Okresní kolo přespolního běhu - IV. a V. třídy

Holky ze čtvrtých a pátých tříd byly v oblastním kole přespolního běhu druhé, a tak je čekalo okresní kolo. Motivace byla velká. Ráno nás ale přivítalo pěkně studeným počasím. Byly tři stupně, zatažená obloha a to zrovna dvakrát nevybízelo k aktivnímu sportu. Když jsme společně procházely trasu, kterou jsme měly běžet, přece jenom jsme se maličko zahřály. Na   startu jsme se vysvlékly do triček a lehkých mikin a čekaly na pokyn startéra. V tu chvíli nám už v žilách koloval adrenalin, který nás vyburcoval k parádním výsledkům. Konkurence byla velká, ale nám to slušně běželo. Míša Hniličková se vřítila do cíle hned jako druhá v celkovém v pořadí. Ostatní děvčata ji ve chvilce následovala. Srdce jim bušila, tváře měly červené, ale spokojenost z dobře odvedeného závodu byla na místě. Pak už čekal jenom relax a svačinka od maminky. Odpočinuly jsme si, posilnily se a čekaly na výsledkovou listinu. A dočkaly jsme se! Naše úsilí se vyplatilo! V konkurenci sedmi škol jsme se umístily na krásném třetím místě. Společný diplom a pěkné medaile nám byly odměnou. Užily jsme si oprávněný potlesk, udělaly společnou fotku a jely zpátky domů pochlubit se naším úspěchem.

žákyně 4. a 5. tříd a tříd. učitelka 5. B