Celodenní výuka v přírodě - V. B

Učit se dá úplně všude, tedy i v přírodě. Využili jsme k tomu i poslední hezké a teplé dny. Vyjeli jsme si do Holedeče na Hopíkovu stezku, kde proběhla naše celodenní výuka. Už cesta od autobusu k místu určení byla pěkná turistika. Trvalo nám půl hodiny svižné chůze, než jsme došli na značenou cestu. V altánu v samém začátku stezky jsme začali hned pracovat. Každý z nás dostal pracovní listy, kde byly úkoly jak českého jazyku, matematiky, tak i literatury. Nejdříve jsme si vysvětlili zadaná cvičení a pak už se každý sám pustil do práce. Kromě písemných odpovědí, jsme museli dokládat svoje znalosti i nálezem přírodnin. Úkoly splnili všichni, ale ne každý byl stoprocentně úspěšný. Potom jsme se přesunuli hlouběji do lesa. Tady nás čekal další předmět a tím bylo pracovní vyučování. Naším úkolem bylo za pomoci přírodnin vytvořit naši sluneční soustavu, čímž jsme si současně zopakovali i znalosti z přírodovědy. Pracovali jsme ve dvojicích a měli jsme co dělat, abychom zadané téma splnili v časovém limitu jedné vyučovací hodiny. Ale zadařilo se! Všichni úkol dokončili včas a mohli jsme společně hodnotit výkony spolužáků. Všechna provedení byla opravdu nápaditá, zajímavá, pěkná a názorná. Každý z nás dokázal perfektně popsat, co, jak a proč vytvořil. Všechny vesmírné soustavy nás opravdu nadchly a tak každá dvojice byla odměněna patřičným potleskem spolužáků. Výuka proběhla v nádherném lesním prostředí. Užili jsme si podzimních barev, krásných vůní lesa, naučili jsme se poznávat jedlé a nejedlé houby, dýchali jsme čerstvý vzduch a zvládli učivo, které bychom jinak plnili ve škole. Den příjemně utekl. Věříme, že to nebyla naše poslední akce venku.

žáci V. B a třídní učitelka